Інформаційний портал міста Кам'янське

Свіжі новини улюбленого міста

КОМАНДА ЛЕГКОАТЛЕТВ КАМ`ЯНСЬКОГО ФІЗКУЛЬТУРНОГО КОЛЕДЖУ ПЕРЕМОГЛА У ЧЕМПІОНАТІ ДНІПРА

22-23 лютого пройшов чемпіонат Дніпра серед вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівня акредитації з легкої атлетики. Рішенням міської легкоатлетичної федерації Дніпра на змагання була запрошена команда Кам’янського коледжу фізичного виховання (ККФВ) в складі 34 спортсменів.

На бігових доріжках, в секторах стрибків і метань за нагороди боролися представники восьми коледжів, а також семи інститутів, університетів і академій. У гострій, іноді драматичній боротьбі спортсмени ККФВ в результаті випередили всіх своїх суперників.

Як повідомив тренер ККФВ Сергій Гужва, перший день чемпіонату відкрився метанням списа. «Серед восьми метальниць виступала одна наша спортсменка, — розповідає С.Гужва. — Катерина Калініна в першій спробі метнула 500-грамовий снаряд на 27 метрів 29 сантиметрів. Після наступної спроби вона поліпшила свій результат на два метри, що дозволило пройти далі. У фіналі з результатом 29 м 29 см Калініна стала п’ятою в абсолютному заліку і першою серед коледжів. її колега Владислав Краснопівцев теж відразу захопив лідерство. Спочатку він послав 700-грамові спис на 40 метрів 67 сантиметрів. А після третьої спроби його снаряд полетів ще далі (43 м 12 см), що і дозволило стати абсолютним переможцем серед десяти спортсменів.

З перемоги розпочала новий сезон метальниця молота Світлана Озерна. Її перша спроба стала чемпіонської. Чотирикілограмовий залізний снаряд приземлився на позначці 46 метрів 30 сантиметрів. Якщо врахувати, що дівчина тільки відновилася після травми, то це дуже хороший результат.

Треба відзначити ще одну спортсменку, яка відновилася після травми і вже показує досить високі результати. Анна Гунченко дистанцію 3000 метрів в компанії з десяти спортсменок подолала другою (першою серед коледжів). Її однокурсниця Анастасія Василенко фінішувала третьою (другою серед коледжів). Серед восьми спортсменів Борис Донченко всю дистанцію біг нога в ногу з двома представниками інституту фізкультури, але на прямій він зробив спурт і першим перетнув фінішну лінію. Денис Ярошевський завершив змагання четвертим (серед коледжів третім).

В бігу на 200-метрівці брало участь 67 спортсменок. Найшвидшою серед трьох наших представниць стала Міла Тагаєва. Вона з результатом 27,8 сек зайняла четверте місце в «абсолютці» і третє серед коледжів. Тезки Марини, Караповськ і Тютюнник в загальному заліку стали п’яті. Серед чоловіків змагалися 78 спринтерів. Богдан Курдес, який виступав в другому забігу, показав результат 24,1 сек. і зайняв четверте місце в абсолютному заліку (по коледжам він став другим). Микита Коваль і Дмитро Мельничук зайняли п’яті місця.

Порадували нашу команду в бігу на 800 м однокурсниці Дарина Попадюк та Ірина Іванченко. Вже на другій половині дистанції вони захопили лідерство і до останніх метрів серед чотирнадцяти суперниць вели боротьбу тільки між собою. В результаті Даша всього на дві сотих секунди обігнала свою подругу і закінчила біг з результатом 2.45,0.

Олена Рудійко в стрибках у висоту зупинилася на позначці 1 м 50 см. Вона в абсолютному заліку стала п’ятою, а серед коледжів третьою. Дарина Попадюк подолала планку на 10 сантиметрів вище, ставши в «абсолютці» третьою (серед коледжів першою). Треба відзначити, що Даша всі висоти (до останньої) брала з першої спроби.

У стрибках в довжину Інна Петровська з першої спроби стрибнула на 5 м 50 см, що принесло їй третє місце (серед коледжів перше).

Завершився перший день змагань бігом на 1500 метрів з перешкодами, де наші спортсмени викликали фурор. На останніх чотиристах метрах бігу серед дівчат створилася трійка лідерів, яка так і фінішувала. Першою прибігла студентка першого курсу Олександра Пінчук, другою перетнула лінію Анна Власюк і третьою була Анастасія Василенко. Таку ж боротьбу створили і наші хлопці. Владислав Селянкін з самого старту взяв лідерство на себе і першим впевнено фінішував. Другим став Роман Вінницький».

Після першого дня чемпіонату команда ККФВ випереджала Інфіз на 50 очок. Спортсмени дуже добре налаштувалися на боротьбу за кожну секунду, хвилину, метр  блискуче впоралися з поставленими завданнями тренера Сергія Гужви.

Відкрила другий день змагань спортивна ходьба на три тисяч метрів. «ККФВ просто «задавив» своєю масовістю, виставивши п’ять спортсменок, — продовжує розповідати тренер. — Від старту до фінішу першою крокувала лідер спортивної ходьби в нашій області Юлія Кушка. Вона всю дистанцію тримала хороший темп і завершила змагання з результатом 14.28,8. Побивши свій особистий рекорд, Юля стала дванадцятиразовою чемпіонкою області. Це вже п’яте змагання, де вона виконує норматив кандидата в майстри спорту України. Друге місце зайняла Повод Маргарита, третьою була Тетяна Велика.

Далі продовжили радувати наші бар’єристи. Першими на старт 35-метрової дистанції вийшли дівчата. Олена Рудійко як в півфіналі, так і в фіналі пробігла другою з результатом 6,1 сек. Її однокурсниця Анастасія Василенко фінішувала третьою (6,5 сек). Солідності змагань серед юнаків надавало участь двох чемпіонів Дніпропетровщини на цій дистанції. Своє реноме переможця підтвердив Олексій Водяний, який показав однаковий час 5,5 секунди в півфіналі і фіналі.

У потрійному стрибку в довжину змагалися сім спортсменок. Інна Петровська в першій спробі приземлилася на позначці 10 м 30 см. Потім вона продовжила додавати сантиметри (лише в четвертій спробі у неї був заступ за планку), і з результатом 10 м 90 см зайняла в абсолютному заліку перше місце.

Наступною дисципліною був біг на 400 метрів серед дівчат. Суперницями наших Марини Тютюник, Міли Тагаєвої, Ірини Іванченко були досвідчені бігунки з Дніпровського фізкультурного інституту. Краще за всіх серед наших дівчат виступила Марина Тютюнник, яка зайняла в загальному заліку третє місце. Але серед спортсменок коледжів їй не виявилося рівних, і дівчина стала першою. З часом 1.08,0 Міла Тагаєва стала в абсолютному заліку четвертою, а серед коледжів третьою.

Останнім видом чемпіонату був забіг на 1500 метрів, де змагалися вісім спортсменок. Аня Гунченко (5.59,0) посіла друге місце (серед коледжів перше). Анастасія Василенко до лінії фінішу прибігла четвертою (6.12,4), а серед коледжів її результат став третім. У компанії з десяти юнаків бігли і два наших спортсмена Владислав Селянкін і Борис Донченко. Влад майже всю дистанцію лідирував. Але на останніх чотириста метрів йому чуть чуть не вистачило швидкості, після чого Селянкіна спуртом обійшов суперник з обласного центру. Борис Донченко лише на фініші випередив суперника і став в абсолютному заліку третім «.

При підрахунку результатів змагань Кам’янський коледж фізичного виховання зайняв перше загальнокомандне місце серед всіх навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівня акредитації. Друге місце дісталося команді Інфіз. Свою перемогу студенти піднесли в подарунок директору коледжу фізичного виховання Віктору Івановичу Чибісову.